[vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

Attn: Do-It-Yourselfers

[/vc_column_text][vc_custom_heading text=”How To Teach A Profitable Kick-Butt DIY Class” font_container=”tag:h2|text_align:center|color:%23ff3a07″ google_fonts=”font_family:Roboto%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C500%2C500italic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][vc_video link=”https://youtu.be/UdJ06uMDEhU” el_width=”80″ align=”center”][vc_column_text]

Yes! I’m ready to make money doing what I love, fill my DIY classes like a rock star,
and teach a DIY class that has them coming back for more!!!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_custom_heading text=”I Understand That When I Act Now,
I get Instant Download of the
“Guide to Teaching a Profitable, Kick Butt DIY Class“,
which includes:” font_container=”tag:h2|text_align:center|color:%23ff3a07″ google_fonts=”font_family:Roboto%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C500%2C500italic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_custom_heading text=”I Also Understand that When
I ACT NOW, I Also Get…” font_container=”tag:h2|text_align:center|color:%23ff3a07″ google_fonts=”font_family:Roboto%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C500%2C500italic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_custom_heading text=”100% Guaranteed” font_container=”tag:h2|text_align:center|color:%23ff3a07″ google_fonts=”font_family:Roboto%3A100%2C100italic%2C300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C500%2C500italic%2C700%2C700italic%2C900%2C900italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]If the Guide to Teaching a Profitable, Kick Butt DIY Class doesn’t show me exactly how to make money doing what I love… if it doesn’t take me by the hand, step-by-step and show me how to fill my classes like a rockstar… or if it fails to take all the guesswork out of teaching a DIY class, then I understand that I will receive a full refund, No Questions Asked!

I understand that the regular price for all this is $47…

And by the way, if you love this idea, but don’t have your business fully set up yet, you can get the DIY Guide to Creative Business course first.

But, when I act now, because Rachel’s been EXACTLY where I am now, you’ve made it affordable. I know you want me to download the guide, review and get a class up and running in no time! For all of this,  I get everything for only $19.97![/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_btn title=”Click Here to Claim Your Copy and Start Making Your DIY Skills Pay Off!” style=”3d” color=”warning” align=”center” i_icon_fontawesome=”fa fa-shopping-cart” add_icon=”true” link=”url:https%3A%2F%2Frestylejunkie.ecwid.com%2FHow-To-Teach-DIY-c36759057||target:%20_blank|”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”3/4″][vc_column_text]To your success,

Rachel Elise Trimble

P.S. – Every minute you wait to get the “Guide to Teaching a Profitable, Kick Butt DIY Class” is another minute you’ll be leaving cash on the table, and always wonder, “What if?” Put the power of “Guide to Teaching a Profitable, Kick Butt DIY Class” to work for you so you can quickly and easily make money doing what you love, fill your classes like a rock star, and have them coming back for more!!

P.P.S. – But don’t just take my word for it…[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

“I loved the content, I believe it is very informative to assist anyone wanting to begin teaching.

[The] Cost of $19.97 is very reasonable & worth the investment. Anyone could make that back with the first class. Having examples of costs associated with each class is so helpful. You know your costs to begin & can see ROI 2nd, 3rd & 4th classes.

For me the most important thing from content is setting the price of a class. I currently teach textile classes, it’s very easy to forget small items that can add up & not get included in cost. At the end of the day I may have spent more than I considered thus not charging enough for the class. 

I plan to incorporate this guide going forward with any class I teach.
Thank you Rachel for a great product & your knowledge.”

Sheila Burks, the owner of Pheona’s in Missouri and a textile DIY instructor[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/4″][vc_single_image image=”6854″ img_size=”medium”][/vc_column][/vc_row]